همه چیز درباره متریال مارمونایت

مارمونایت ترکیبی زیبا از کورین و کوارتز است. به این ترتیب لایه ای با ضخامت کمتر از یک میلی متر کوارتز بر روی سنگ کورین به ضخامت 11 میلی متر پوشانده می شود و محصول نهایی حاوی ترکیبی از خواص کورین و کوارتز است.

چیزی که مارمونایت را خاص‌تر می‌کند، ویژگی‌های ظاهری و برآمدگی‌های لایه بالایی کوارتز است که بیشتر و بیشتر شبیه سنگ است.

این ظاهر مات و شیک در بسیاری از شرایط خوب عمل می کند زیرا رنگی خنثی است و همیشه متریالی مدرن باقی می ماند.
برای افرادی که به دکوراسیون داخلی آشپزخانه اهمیت میدهند، کد رنگ های طوسی و مشکی در متریال مارمونایت برای رنگ صفحه کابینت، انتخاب بسیار خوبی به نظر میرسند.

دلیل مزیت مارمونایت نسبت به دیگر سنگ های مصنوعی چیست؟

مشخصه اصلی مارمونایت طرح های درشت و رگه دار آن است. سمپل های مارمونایت عموما شبیه سمپل های کوارتز سایلستون هستند. از آنجا که برند سایلستون در حال حاضر به خاطر نوسانات قیمت دلار بسیار گران تمام می شود، لذا سنگ مارمونایت با طرح های زیبا و خاص خود جایگزین خوبی برای بازار ایران خواهد بود. درواقع طرح های منحصر به فرد آن دلیل اصلی خرید پنل مارمونایت توسط طراحان و مشتریان است.

همانطور که می‫دانید روی کورین نمیتوان اجسام داغ قرار داد و اگر این اتفاق بیافتد، رویه‫ ی کورین خراب شده و میسوزد. ولی روی مارمونایت دیگر این محدودیت عملی نیست و لایه بالایی مارمونایت در برابر حرارت تحمل خیلی بالایی دارد.

به همین ترتیب، اگرچه سنگ کوارتز را نمی توان با اره و ابزار صنعت چوب برش داد و برای برش کوارتز به دستگاه سنگ بری نیاز است، اما مارمونایت به راحتی توسط اره ها و تیغه های ام دی اف برش داده می شود و این قابلیت اجرای سنگ مارمونایت این امکان را برای ام دی اف و کابینت فراهم می کند. سازندگان و با برش های فارسی و چسباندن با چسب های مخصوصی که کارخانه با هر ورق سنگ تهیه می کند، اجرای آسان هر نوع پروژه را امکان پذیر می کند.

مارمونایت محصولی بسیار خاص، زیبا و مجلل محسوب می شود و با ظاهری مانند سنگ طبیعی امکان اجرای پروژه های خاص توام با سبک های سنتی و مدرن را می دهد.

ظاهر نهایی مارمونایت شبیه سنگ طبیعی و کوارتز است و با چسب های مخصوص آن می توان پنل مورد نظر را یک تکه و یکپارچه کرد اما در نهایت از نظر یکپارچگی به دلیل اتصال آن هرگز به کورین نمی رسد. ثانیاً به دلیل اینکه مارمونایت رگه‌دار است، درست م.انند برخی از کورین رگه‌دار، اتصال دو صفحه را می‌توان به راحتی تشخیص داد.

بر خلاف کورین، مارمونایت پولیش نمی خورد و قابل تعمیر نیست. مارمونایت در 2 سایز 100*300 سانتی متر و 76*366 سانتی متر تولید می شود.

تنها عیب صفحات مارمونایت:

با توجه به اینکه این ماده فول بادی نیست، نمی‌توان آن هارا با اشکال گوناگون طرح داد. چون رگه های روی کار در مغز کار وجود ندارند و اگر ابزار بخورد، قطعاً جلوه‌ی جالبی نخواهد داشت.

سخن پایانی:

از آنجایی که در لایه رویی مارمونایت از کوارتز و در هسته آن از سنگ کورین استفاده شده است، استحکام و خواص بالای کوارتز و کورین نیز در مارمونیت گنجانده شده است. بنابراین می توان گفت مارمونایت ماده ای است که از دو سنگ بسیار محکم به دست می آید و ترکیب این دو سنگ در کنار هم محصول فوق العاده ای ساخته است.

دیدگاه تان را بنویسید

مقاله ها

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازدهی 5 / 5. 1