کوارتز برداستون

سنگ کوارتز برداستون

یکی از جذابیت های هر محیط داخلی سبک دیزاین آن و متریالی است که در تزئینات به کار رفته است. از خاص ترین انواع متریال مناسب برای استفاده در آشپزخانه ها به عنوان کاور کابینت، کانتر و جزیره سنگ کوارتز است. کوارتز ایرانی از انواع مرغوب سنگ کوارتز است که با ماندگاری و دوامی منحصر تولید و ارائه می شود. این سنگ را می توان برای استفاده در محیط های داخلی و فضای خارجی بسیار مناسب دانست. کوارتز ایرانی با خواصی عالی و ظاهری متنوع از پرفروش ترین سنگ های دکوراتیو برای آشپزخانه بوده است. 

ویژگی های سنگ کوارتز

صفحات کوارتز امروزه درکنار سنگ های کورین قرار گرفته است و برای دکور های داخلی آشپزخانه و منازل و هتل ها و بیمارستان ها و هم چنین مراکز تجاری و تفریحی و غیره مورد استفاده قرارگرفته است.

تحمل بالایی که سنگ کوارتز در مقابل وزن های بسیار بالا دارد در خیلی از پروژه ها حائز اهمیت است.

سنگ مصنوعی کوارتز کاملا ضد آب است.

مقاوم بودن سنگ کوارتز در برابر آتش سوزی احتمالی یکی دیگر از مزیت های سنگ های مصنوعی کوارتز است.

طول عمر بالایی که کوارتز نسبت به سنگ‌های کورین دارد باعث شده است که بدون نیاز به پولیش کردن مجدد قابل استفاده باشد.

از سنگ های کوارتز در سرویس‌های بهداشتی، میزهای آزمایشگاه‌ها، روشویی های هتل، کابینت های آشپزخانه به عنوان رویه و دیوار حمام و اماکنی که رطوبت وجود دارد میتوان استفاده کرد.

کوارتز به نسبت کورین استحکام بالایی دارد ولی برش و ترمیم آن به سختی انجام می‌شود.

سایز اسلب های کوارتز تقریبآ دو برابر اسلب های کورین است و از این مزیت می‌توان در ساخت صفحات عریض(جزیره) در اشپزخانه ها و در مکان های مختلف استفاده کرد.

مقاوم بودن کوارتز در برابر ترک خوردگی و شکستن آن بر اثر آسیب دیدگی.

معایب سنگ کوارتز

– مشهود بودن درزها در محل های اتصال که در سنگ های کوارتز دیده میشود.

– عدم خم پذیری و قوس پذیری در بسیاری از پروژه ها.

– عدم استفاده در فضای باز (به دلیل داشتن مقاومت کم در برابر نور خورشید و اشعه فرابنفش)

– در دمای بالای 150 درجه ی سانتی گراد نیز ذوب میشود و به همین دلیل ممکن است ظرف داغی که مستقیمأ از روی شعله برداشته ایم را روی صفحه قراردهیم باعث آسیب آن شود.

مقاله ها

همه چیز درباره متریال مارمونایت

همه چیز درباره متریال مارمونایت مارمونایت ترکیبی زیبا از کورین و کوارتز است. به این ترتیب لایه ای با ضخامت کمتر از یک میلی متر

سوالات رایج درباره متریال SPL

سوالات رایج درباره متریال SPL از روزی که انسان در سیر تکاملی خود بوده است همواره از محیط اطراف و اشیاء موجود در آن استفاده